Čas od času se mě lidi ptají na Ibizu... Jaké to tam je? A není to drahé atp... Proto jsem se rozhodl napsat tenhle článeček... Vše co tu píšu jsou pouze moje osobní zkušenosti a tak je možné, že někdo máte zkušenosti jiné. Proto mi klidně na mejl posílejte vlastní. Začnu pěkně od začátku.

Mapa ostrova Ibiza

Cena "výletu": Když se mrknete na ceníky cestovek ( www.tomitour.com, nebo www.fischer.cz ), tak zjistíte, že cena týdenní dovolené na Ibize je kolem 17ti tisíc s polopenzí (bez poplatků letišti.. ty jsou momentálně cca 3500Kč). Pochopitelně jsou tam i dražší zájezdy :-)
....nicméně vřele doporučuji vyčkat si na last minute, kde se cena výrazně sníží. Když říkám výrazně, tak opravdu výrazně. Cena se dostane na cca 9-10tis, tzn, že s poplatky to bude kolem 13-14tis. Pokud budete hledat, nebo vyčkávat ještě déle, najdete zájezdy i za cenu 6, 7-8 tis ALL INCLUSIVE (za tuto cenu ale tak v květnu/červnu a září) Případně 3tis na víkend (3dny).. jen zakalit a jet domů :-D.

Letaky Ibiza08

Všem rozhodně doporučuji program allinclusive, neboť Ibiza je ostrov a tak je trochu dražší stravování. Co jsem tak sledoval nabídky, tak za AI připlatíte zhruba 1000Kč, což by jste na místě projedli určitě víc. Takže zlatou střední cestou se dostanete na 15tis Kč na osobu + kapesné min. 200 Euro...spíš víc
Cestu autem moc nedoporučuji, je to cca 2200 Km, a v tom je několik placených dálnic, trajekt, dále palivo a opotřebení auta... cesta vás tak vyjde na 9tis tam i zpět bez opotřebení vozu.

 

Co si zabalit na Ibizu?

Unikátní výrobník mlhy v Amnesii

Po příletu na Ibizu (patrně přistanete na jediném letišti, které je v hlavním měste Ibizy - Ibiza (Eivissa).. pokud přistanete jinde, něco je špatně!!!)
si vyčkáte na zavazadla a budete rozvezeni do svých hotelů (nejspíš tam nebudete jediní češi :-)) a tam ubytováni.
Tím vám začíná dovolená... takže se na pokoji posaďte na postel a vzpomeňte si, co vše jste doma zapomněli, ať tu dovolenou nemáte zas až tak moc krásnou... :-)

Sál v Amnesii, pohled na stage

Většina návštěvníků cestuje na Ibizu kvůli klubům, které tam jsou. Ani já nejsem výjimka a proto se do nich hned pustím.
Kluby na Ibize otvírají obvykle o půlnoci... možná někde dřív, každopádně nestojí za to jít tam dřív...
Lidé začínají chodit kolem jedné hodiny a ve 2h už to tam je obvykle slušnej nářez!
Je-li v klubu akce typu pěnová party (espuma), nebo aquatica, nenechte se vyvést z míry tím, že první kontakt s pěnou (vodou) bude až k ránu... 5-6 hodina je obvyklá... do té doby se prostě jen paří.
V klubech není radno moc popíjet....je to tam pěkně mastný... v r. 2008 jsem v Amnesii nechal v přepočtu 4500 Kč za pár redbullů s vodkou ....jeden stál 18 Euro... Proto chcete-li pít, pijte na hotelu, v baru (kde stejnej redbull s vodkou stojí kolem 5 Euro) nebo prostě co já vim kde... ale v klubu je to darda!
Nikde na ostrově se nesetkáte s klubem typu "sokolovna v Nový Vsi" a DJs na ostrově jsou ti nejlepší... obvykle od nich uslyšíte našlápnuté electro, případně trance...
Kabáty, Michala Davida ani Cascadu tam nejspíš neuslyšíte :-).
Do klubů mimo vaše město se v pohodě dostanete autobusy... autobus ze St. Antonia do Amnesie stál 2e .... zpět se dalo jet také autobusem asi v 7hod... nicméně byli jsme promočeni na kost, tak jsme si sehnali za 10e odvoz autem. Taxík by stál asi 25-30e!!
Vstupné do klubů obvykle nejméně 30 Euro, spíš 50 Euro... na velké akce 80, 100... Euro..
pokud se budete dostatečně viditelně potulovat v okolí již při otvírání klubu, či po barech, je možné, že vás někdo odchytne a dá vám volňásek, nebo kupon na slevu... (údajně chtějí nahnat do klubu prvních pár set lidí, aby ti co zaplatí 50e pak nepřišli do prázdné haly)

Cala Bassa, jedna z nejhezčích přírodních pláží na Ibize

Skoro každý bar i klub Vám bude chtít vrazit do ruky program... nebraňte se!
Budete vědět, co se chystá, navíc na ten prográmek občas dostanete třeba druhý drink zdarma.
Pokud bude v programu "IVAN M" určitě tam zavítejte. Je to můj kamarád, co hraje na saxofon...(hraje skvěle, takže super zábava, je to dobrej typan (dle Opolanského slovníku je to "hrubec"!) a mluví česky :-))

 

Kluby které jsem navštívil:

Amnesia
legendární klub u nás známý díky filmu klub sráčů, nacházejíc se cca v půlce cesty Ibiza-San Antoni. Obvykle sem chodí cca 3-5tis lidí. 2 velké sály, neuvěřitelný zvuk a super světelná show (některá světla jsou značky Robe, což je česká firma :-)) Paří se tu až do rána a díky sklům v jednom ze sálu (Terace - terasa) ve stropě vidíš východ slunce.. prostě paříš za dne... Speciální akce je Espuma - pěnovka, kde ze 3 velkých děl stříkají pěnu na lidi... není to však pěnovka jako u nás, ale tu pěnu ti doslova "nacpou do huby".... fakt masakr!!

Es Paradis
Designově velmi povedený klub ve městě San Antonio Vše je laděno do bílé barvy (až na DJs :-))... stěny, sloupy reprobedny... V klubu je vprostřed taneční parket - jakási arénka obklopená sloupy a z jedné strany je DJ stage. Po klubu je ještě několik menších parketů. Klub pořádá pravidelné Aquatica party, kde na menších parketech stříká voda od stropu (jako hasící systémy) a na velkém parketu stříkají prudy vody jako vodotrysk.... pokud zůstaneš ve středu parketu, pak budeš mít vodu do výšky cca 1m! ...pochopitelně jsou zde i místa, kde je sucho!!

Eden
těsně vedle es Paradis - poměrně tmavý klub, zakládají si na lasershow. Muzika na mě až dost tvrdá (electro). Kapacita cca 4500 osob. Pokud je méně návštěvníků, tak zavírají zadní část klubu.

Bary Itaca, Blue Bay Bar atp
.... malé klubíky se suprovou muzikou, kde se můžete připravit na velkou party, opít se za menší peníz a koupit si zvýhodněné vstupné do klubu (třeba s 50% slevou + zdarma doprava BUSem)

 

ESPUMA!! - Pěnová party, Amnesia

Na příště musím zvládnout navštívit: Pacha, El Divino, Space, Cafe Del Mar, Privilege

 

Škoda Octavia II s logem klubu Eden - v St. Antoniu

Několik našich fotek z dovči na Ibize 2008

Odkazy na stránky klubů na Ibize

Amnesia Pacha Es Paradis
Cafe Del Mar Eden Space
Itaca Bar Privilege El Divino